Bio

Narodil jsem se v roce 1979 v Čeladné. Rané dětství jsem prožil na Prostřední Bečvě v Kněhyních. Místo, jež nadevše miluji a rád se tam vracím. V roce 1981 jsme se přestěhovali do Frenštátu pod Radhoštěm, kde žiji dodnes.

Od dětství mám kladný vztah k sportu. Otec byl úspěšný motokrosař a to mě výrazně ovlivnilo. V roce 1987 jsem se přihlásil ve Svazarmu do bikrosového kroužku a geny se rychle projevily. Odjel jsem čtyři úspěšné sezóny a už tehdy bylo jasné, že chci jezdit motokros. V páté třídě jsem objevil kouzlo běhu na lyžích. Začala etapa mého života, na kterou vzpomínám nejraději. Rok od roku jsem se zlepšoval a vyhrával Moravskoslezské poháry. Spolu s úžasnou partou vrstevníku z oddílu jsem startoval v národních mistrovstvích. V roce 1993 jsem nastoupil na střední průmyslovou školu elektrotechnickou ve Frenštátě p.R. Také jsem začal, zároveň spolu s během na lyžích, jezdit motokros. Bylo těžké zvládat celoroční závodní vytížení a studia, ale v té době mě to naplňovalo a hnalo kupředu. Oba sporty jsem miloval a byl šťastný.

V neděli 29.6. 1997 tři týdny po maturitě přišel těžký úraz při motokrosových závodech a můj život se kompletně změnil. Jsem od té doby upoután na invalidní vozík.

Po roční rehabilitaci jsem se vrátil ke sportu. Na jaře 1998 jsem požádal pana Františka Vyskočila o spolupráci v rámci sportovní střelby. Mé zprvu rekreační sportování nabralo na otáčkách a během roku jsem se stal členem národního týmu. Získal jsem titul mistra ČR, vítězství v Českém poháru a startoval na mnoha mezinárodních soutěžích - dvou mistrovství Evropy a jednou na mistrovství světa. Počal mi však scházet adrenalin a větší pohyb. Neustále jsem pokukoval po sportech spojených s "akcí".

V roce 2004 jsem si zakoupil handbike a propadl jsem mu. O rok později jsem už startoval na mistrovství Evropy a tím se rozjela „kariéra“ v handbiku, ve které jsem absolvoval seriály Českého a Evropského poháru, mistrovství světa a etapové závody v Austrálii.

Bohužel v roce 2010 přišlo další těžké zranění při lyžování na sit ski. Rok 2011 jsem strávil na lůžku po nemocnicích. Protože jsem, ale chtěl dále sportovat, vrátil jsem se hned v prosinci 2011 po návratu z nemocnice ke střelbě. Domnívám se, že návrat to byl úspěšný. V sezóně 2012 jsem získal 4 tituly mistra ČR a zvítězil v Českém poháru. Pro rok 2013 budu členem reprezentačního výběru. K tomu se i nadále věnuji handbiku MTB, který už je nedílnou součásti mého života.

Od půlky sezóny 2014 jsem se vrátil k handbiku, kde jsem startoval v Českém poháru MTB. Více v aktualitách...

Handbike je již má hlavní sportovní činnost, a kromě zimní přípravě na sledge běžkách, věnuji handbike veškerou energii.

Můj život ale není jen sport. Pracuji ve firmě Realtime Technologies, s.r.o. A hlavně mám kolem sebe věrné přátele a starostlivou rodinu, která je mi oporou :-)